DOLAR 29,9416 % 0.23
EURO 32,7925 % 0.07
STERLIN 38,1556 % 0.05
FRANG 35,2461 % -0.01
ALTIN 1.957,87 % 0,54
BITCOIN 1.412.581 5.142

Koronavirüs Nedeniyle Tüm Ülke’de Okullar Tatil Edilecek mi?

Yayınlanma Tarihi :
Koronavirüs Nedeniyle Tüm Ülke’de Okullar Tatil Edilecek mi?

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı, corona’nın Türkiye’de olma ihtimalinin yüksek olduğunu açıkladı!

Koronavirüs Nedeniyle Tüm Ülke’de Okullar Tatil Edilecek mi?

Basın açıklamasının ardından Okullar tatil edilecek mi? Sorusu merak konusu oldu. Konuyla ilgili hızlı bir açıklama yapıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, okulların tatil edilip edilemeyeceğiyle ilgili Milli Eğitim Bakanlığıyla önümüzdeki günlerde görüşüleceğini söyledi. Öğrencilerin ebeveynleri, “Okullar tatil mi, tatil edilecek mi?” sorusuna cevap bulmak istiyor.

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hastalığa karşı her an hazırlıklı olmamız gerektiğini belirtti.

Corona (Korona) virüsü nedir?
Corona (Korona) virüsü hayvanlar arasında yaygın olan büyük bir virüs grubudur. Nadir durumlarda, bilim insanlarının zoonotik olarak adlandırdığı durumdur, yani hayvanlardan insanlara bulaşabilirler.

Coronavirus’lar (Cov), soğuk algınlığından Orta Doğu Solunum Sendromu (MERS – CoV) ve Ağır Akut Solunum Sendromu (Severe Acute Respiratory Syndrome, SARS-CoV) gibi daha ciddi hastalıklara neden olan bir virüs ailesidir.

Yapılan kapsamlı araştırmalar sonucunda, SARS-CoV’un misk kedilerinden, MERS-CoV’un ise tek hörgüçlü develerden insanlara bulaştığı ortaya çıkmıştır. Henüz insanlara bulaşmamış olan ancak hayvanlarda saptanan birçok coronavirüs (koronavirüs) mevcuttur. (Okan Çelik)

41 Saat Kocaeli Haber

YORUM YAP