DOLAR 29,9416 % 0.23
EURO 32,7925 % 0.07
STERLIN 38,1556 % 0.05
FRANG 35,2461 % -0.01
ALTIN 1.957,87 % 0,54
BITCOIN 1.412.581 5.142

Körfez’de Eğitimcilere Sıfır Atık Eğitimi Verildi

Yayınlanma Tarihi :
Körfez’de Eğitimcilere Sıfır Atık Eğitimi Verildi

Körfez Milli Eğitim Müdürlüğü, Körfez Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile Körfez bulunan eğitim kurumlarının yöneticilerine eğitim verildi.

Körfez’de Eğitimcilere Sıfır Atık Eğitimi Verildi

Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde gerçekleşen eğitime, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi çevre yetkilileri, Körfez’de bulunan eğitim kurumlarının yöneticileri ve Körfez Belediyesi çevre birimi görevlileri katılım sağladı.

Yaşanılabilir bir Kocaeli için, yaşanılabilir bir Türkiye için atıkların geri dönüşüme kazandırılmasını ifade eden yetkililer, “Yaşadığımız bu kenti, güzelliklerini tahrip etmeden gelecek nesillere aktarmak bizim öncelikli görevimiz. Vatandaşlarımızdan, gençlerimizden ricamız, çöpleri yere değil, geri dönüşüm kutularına atmaları. Amacımız atıkların doğa ile değil, geri dönüşüm kutuları ile buluşması” ifadelerine yer verdiler.

Körfez’de bulunan eğitim kurumları yöneticileri, sıfır atık konusunda bilgilendirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında Körfez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Koruma Ekipleri, Körfez’in belirli noktalara koyduğu atık kutularıyla, pet şişe, ambalaj atıkları, tekstil atıkları, cam şişe gibi atıkları ayrıştırarak topluyor.

Bu kapsamda etrafa rast gele bırakılan ve kötü görüntü oluşturan hacimli atıklar için de 2 mobil ekip oluşturdu. (İHA)

41 Saat Kocaeli Haber

YORUM YAP