REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

41 Saat Kocaeli Haber | Kocaeli Haberleri | izmit Haber | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 100 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Gençlerin yurtdışında eğitim almasını kolaylaştıracak protokol imzalandı

Gençlerin yurtdışında eğitim almasını kolaylaştıracak protokol imzalandı
7 views
09 Ekim 2022 - 11:46

İzmit Belediyesi ve Avrasya Gençlik Gelişim Derneği arasında gerçekleştirilen iş birliği protokolü sayesinde İzmitli gençler yurtdışı tecrübesi edinme fırsatına sahip olacak.

Gençlerin yurtdışında eğitim almasını kolaylaştıracak protokol imzalandı

Protokol törenine İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Başkan Yardımcısı Seyhan Özcan, Avrasya Gençlik Gelişim Derneği Başkanı Meriç Tahan ve Avrupa’nın çeşitli şehirlerinden gelen yabancı öğrenciler katıldı.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, protokol töreninde yaptığı konuşmada, “Bugün burada Avrasya Gençlik Gelişim Derneği ile iş birliği protokolü imzalıyoruz.

En az 2 farklı ülkeden 13-30 yaş arası gençlerin ve genç grupların akranlarıyla bir araya gelmesi ve birbirlerinin kültürlerini öğrenme imkanını sağlamak istiyoruz.

Farklı ülkelerin kültürlerini, coğrafyasını, insanlarını hayat tarzlarını tanımak ve o ülkelere dair fikirler oluşmasını gerçekten önemsiyoruz” dedi.

“Bu sayede kültürler arası etkileşim olacak”

Yeni bir kültür tanımanın önemine değinen Başkan Hürriyet, “Yeni bir kültürü tanımak istiyorsak sadece okumak yetmiyor, bizzat yaşamak da gerekiyor.

Her tecrübe değerli gençlerimiz için önemli. Farklı ülkelerden ülkemize gelen genç misafirlerimize hoş geldiniz diyorum. Umarım ülkemizde bulundukları süre boyunca güzel anılar biriktirmişlerdir.

Her şeye rağmen Türkiye cennet gibi bir vatan. Özellikle doğal güzellikleriyle birlikte böyle bir ülke bulmak gerçekten zor.

Bizim de belediye olarak Strateji Geliştirme Müdürlüğümüze bağlı AR-GE ve Proje Geliştirme birimimiz İzmitli gençlerimizin yurt dışına çıkabilmeleri için gençlik değişim projeleri çerçevesinde de çalışmaları sürdürüyor.

İzmit Belediyesi olarak İzmitli gençlerin yurt dışı tecrübesi edinmelerini sağlamak için de şu anda imzalamış olduğumuz bu protokol, bizim açımızdan oldukça önemli.

Aynı zamanda gençlik gelişim programına katılan İzmitli gençler kültürler arası diyalogu öğrenecek, beceri ve tutumlarını geliştirecek. Gittikleri ülkelere dair de belki ön yargıları varsa onlar kırılacak.

Bu sayede de kültürler arası etkileşim olacak. Bütün arkadaşlarımızı ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Protokolümüz hayırlı olsun” diye konuştu.(iha)

41 saat haber

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

41saat.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - 41saathaber@gmail.com