DOLAR 29,9419 % 0.17
EURO 32,8337 % 0.07
STERLIN 38,2141 % 0.09
FRANG 35,3213 % 0.13
ALTIN 1.951,00 % 0,19
BITCOIN 1.427.694 6.28

“Lütfen”

Yayınlanma Tarihi :
“Lütfen”

Sema Biçer’ın “Lütfen” isimli köşe yazısı;

“Lütfen”

Bazı büyükler yaş almış olsa da henüz büyüyememişler. Bakıyorsunuz kalıpları da büyümüş ama gerçek bir yetişkinden beklenmeyecek davranışları yapıyorlar. Sorumluluk bilinci gelişmemiş insana ne desen boşmuş gibi geliyor. O, halden bilmez, aklı bir karış havada, ciddiyetsiz ve sorumsuz bir şekilde kafasına göre takılıyor.

Bu sorumsuz düşünce ve davranış tarzından sadece kendisi etkilense neyse diyeceğim ama ne yazık ki herkes nasibini alıyor. Ayrıca kendine hayrı olmayan bu yetişkin çocukların, gerçek çocuklarına ne hayrı olur? Ona da sen karar ver artık! Yaa deniyor ki sana; Dünyada olağan üstü bir durum var.

Tüm dünyayı ilgilendiren bu sorununda, bireysel çabalar çözüm getirecek, Kalabalık yapma, Toplu yerlere girme, Diğer insanlara 2-3 adımdan daha fazla yakın olma, Hapşırırken, öksürürken önlem al, Diğer insanlarla fiziksel temasını kes, Kapalı alanlardan uzak dur, Arkadaş görüşmeleri yapma, Evinde dur!

Kulaktan dolma yanlış bilgileri işine geliyor diye yaşamına geçirme, Ellerini sık sık hijyenik yöntemle en az 20 saniye ovarak yıka, Sık duş al, Evini temiz tut, Sık dokunduğun alanları dezenfekte et, Ellerini ağzından, burnundan, gözünden uzak tut, Fırt fırt dolaşma, Yaşam alanlarını sık sık havalandır, Kişisel eşyalarını bireysel kullan, Yaşı ileri olanları kendinden koru, Gelip geçtiğin alanları temiz kullan, Kullandığın mendilleri ortalığa değil kapalı çöp kutularına at, Düzenli ve yeterli uyu, Dinlen, Sağlıklı beslen, Yeterli su iç, Sağlığa zararlı alışkanlıklardan uzak dur, Ateş, öksürük ve nefes darlığı yakınman varsa maske takarak hastaneye git, Yani deniliyor ki İNSAN ol İNSAN kal! Ben de diyorum ki; Sen neyin kafasını yaşıyorsun bilmiyorum ama, Biraz büyü lütfen!

41 Saat Kocaeli Haber

YORUM YAP