DOLAR 29,9419 % 0.23
EURO 32,7615 % -0.03
STERLIN 38,1196 % -0.05
FRANG 35,1885 % -0.19
ALTIN 1.958,50 % 0,58
BITCOIN 1.409.498 5.041

Kocaeli’de Kadın İstihdam Eden 41 Firmaya Ödül Verildi

Yayınlanma Tarihi :
Kocaeli’de Kadın İstihdam Eden 41 Firmaya Ödül Verildi

İŞKUR ve İzmit Belediyesi ortaklığıyla Kadın istihdam eden 41 firmaya ödül verildi.

Kocaeli’de Kadın İstihdam Eden 41 Firmaya Ödül Verildi

İŞKUR ve İzmit Belediyesi ortaklığıyla 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla kadın istihdamı eden 41 firmaya plaket töreni düzenlendi.

Törene Belediye Başkan Vekili, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Sinem Gülenç, Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın, Kocaeli İŞKUR Şube Müdürü ve 41 firma sahibi katıldı.

“Kadın istihdamı, sosyal kalkınma açısından büyük öneme sahiptir”

Plaket töreninde konuşan Belediye Başkan Vekili, “Kadın istihdamı, sürdürülebilir ekonomik büyüme ve sosyal kalkınma açısından büyük bir öneme sahiptir.

Çalışma yaşındaki toplam nüfusun yarısını oluşturan kadınların etkin olarak yer almadığı bir ekonomiden sağlıklı ve verimli bir büyüme beklenemez.

Kadın istihdamını arttırmaya yönelik projeler üretiyoruz. Kadın kooperatifimizi kurarak kadınlarımızla belediye olarak ortaklaşa neler yapabileceğimizi konuştuk.

En önemli projelerimizden biri olan kreşlerimiz hem kadınlarımız hem de geleceğimiz olan çocuklarımız için hizmete açılacak. Hizmete açılan kreşler sayesinde anneler çocuklarını güvenle kreşlere bırakarak iş hayatındaki yerlerini alabilecekler” şeklinde konuştu.

Daha sonra söz alan Kocaeli İŞKUR Şube Müdürü İlhami Çelik ise, “Böyle anlamlı bir günde bu kadar kadın arkadaşımızla birlikte olmaktan dolayı mutluyuz. Ben kadınlara hayatımıza kattıkları renk, destek ve enerji için teşekkür ediyorum.

İŞKUR olarak çalışmalarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Biz güzel bir iş birliği yönetiyoruz. Benzer paylaşımları yaptığımız için İzmit Belediyesi’ne de çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından kadın istihdamı çalışmalarına destek veren 41 firmaya teşekkür plaketi verildi. (İHA)

41 Saat Kocaeli Haberİzmit Haber

YORUM YAP