REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

41 Saat Kocaeli Haber | Kocaeli Haberleri | izmit Haber | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Fidancılık kursiyerleri artık daha bilinçli

Fidancılık kursiyerleri artık daha bilinçli
13 views
23 Temmuz 2021 - 13:22

Fidancılık kursiyerleri artık daha bilinçli… KO-MEK, Fidan Yetiştiriciliği kursu açarak meyve ağaçlarında aşılama ve budama konusunda kursiyerlere eğitim verdi.

Fidancılık kursiyerleri artık daha bilinçli

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kurslarında, kursiyerler güvenli ve keyifli bir şekilde eğitimlerine devam ediyor. Yüz yüze eğitimlerin başlamasından sonra alana çıkan Fidan Yetiştiriciliği kursiyerleri meyve ağaçlarında aşılama ve budama alanında güneşli bir havada bol bol pratik yaparak öğrenmenin tadını çıkardı.

Yüz yüze eğitimlerin başlamasıyla birlikte Yuvacık Kurs Merkezi, meyve ağaçlarında budama ve aşılama kursiyerleri bahçelerde pratik yapmaya başladı. Pandemi döneminde online olarak başlayan derslerde yüz yüze eğitimlerin başlamasıyla birlikte kursiyerler pratik yaparak el becerilerini geliştirme fırsatı buldu.
Eğitimlere katılan kursiyer Birol Öztürk konuşmasında hobi bahçesinin olduğunu ifade ederek, “Ağaçlarımı daha iyi yetiştirmek için eğitim almak istedim.

KO-MEK kursiyerlere eğitici bilgiler verdi

KO-MEK bu konuda bize çok eğitici bilgiler verdi. Bugün burada teorik eğitimlerin ardından pratik yaptık.

Ben öncelikle KO-MEK’e sonra da tüm emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diyerek memnuniyetini dile getirdi. Bir diğer kursiyer Kemal Bayramoğlu ise; “KO-MEK ile birlikte budama ve aşılama kursuna başladık. Pandemi dolayısıyla online başladığımız kursta artık pratik yaparak kendimizi geliştirip yeni şeyler öğrenme fırsatı buluyoruz. KO-MEK sayesinde artık ağaç hastalıklarının ve meyvelerin gelişimini daha iyi takip edebiliyoruz” diye ifade etti.

Eğitimlere devam eden KO-MEK Usta Öğreticisi Fatma Aktürk meyve ağaçlarında budamanın ve aşılamanın önemli olduğunu ifade ederek, ağaçların daha verimli ve sağlıklı olması için öncelikle doğru zamanda budamanın yapılması gerektiğini sözlerine ekledi.

136 saat budama ve aşılama eğitimi verildi

Aşılama ve budama öncesinde iş güvenliğine dikkat edilmesi gerektiğine dikkat çeken Aktürk, kursiyerlere özellikle göz aşısı yaparken dikkatli olmaları uyarısında bulundu.

Kursiyerler, online ve pratik olarak toplamda 136 saat budama ve aşılama eğitimi aldı. Teorik bilgilerin dışında uygulamalı derslerin de verildiği kursta fidan bahçesinin seçilmesi, toprağın hazırlanması, fidan aşılaması, fidan bahçesinin bakımı, ilaçlanması, gübrelenmesi ve budanması gibi konularda eğitim verildi. (İHA)

41 Saat Kocaeli Haber

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

41saat.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - 41saathaber@gmail.com