REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

41 Saat Kocaeli Haber | Kocaeli Haberleri | izmit Haber | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 100 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Kademeli doğalgaz tarifesinde faturalara iklim ayarı

Kademeli doğalgaz tarifesinde faturalara iklim ayarı
25 views
30 Aralık 2021 - 8:20

Kış ikliminin daha soğuk olduğu bölgelerin doğalgaz faturaları daha düşük fiyatlandırılacak. Kış mevsimine geçiş yapılmasıyla tüm ülkenin merak konusu olan doğalgaz fiyatlarına ilişkin de Meclis’te hareketli günler yaşanıyor.

Kademeli doğalgaz tarifesinde faturalara iklim ayarı

Elektrik faturalarındaki düzenleme sonra AK Parti hükümeti, doğalgaz faturalarını da rahatlatacak bir teklifi gündemine aldı.Geçtiğimiz günlerde kamuoyuna duyurulan kademeli doğalgaz faturasının da ayrıntıları netleşmeye başladı.

AK Parti’nin yılbaşından sonra Meclis gündemine getireceği doğalgazda kademeli tarife sisteminde elektrikte yapılan uygulamadan farklı olacak.

İKLİM KRİTERİ GELİYOR
Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu’nun haberine göre doğalgazda faturalandırma bölgeye ve iklim şartlarına göre yapılacak.

Bu konuda Enerji Bakanlığı ile doğalgaz dağıtım şirketlerinin yapacağı teknik çalışma sonucunda, bölge bölge nasıl bir kademelendirme yapılacağı belirlenecek.

ADANA İLE ERZURUMLU VATANDAŞIN AYNI TARİFEYİ KULLANMASI ADALETSİZLİK
AK Parti kaynaklarına dayandırılan haberde kışı hafif geçiren yerler hep düşük kademeden fatura ödeyecek olması ve doğudaki bir ilde tüketilen doğalgaz ile Akdeniz’deki tüketim aynı olmaması “adaletsizliğe yol açar” değerlendirmesi yapıldı.

DOĞUDAKİ İLLER DAHA AZ ÖDEYECEK
Tarife bu değerlendirilmeye göre uygulanırsa Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır veya Sivas gibi soğuk iller Antalya, İzmir ve Adana gibi kış şartlarının daha hafif geçtiği illerden daha düşük kademeli tarifeye tabi tutulacak.(ensonhaber)

41 Saat Haber

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -
     blank

     BORSA

    • -
     blank

     DOLAR

    • -
     blank

     EURO

    • -
     blank

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    41saat.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - 41saathaber@gmail.com