REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

41 Saat Kocaeli Haber | Kocaeli Haberleri | izmit Haber | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 100 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Başkan Özlü: “Bu bölgemiz yaklaşık bir yıl içerisinde büyük bir kabuk değişimi yaşayacak”

Başkan Özlü: “Bu bölgemiz yaklaşık bir yıl içerisinde büyük bir kabuk değişimi yaşayacak”
0 views
23 Haziran 2022 - 16:22

Barbaros ve Sahil mahallelerinin esnafıyla bir araya gelen Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, “Bu bölgemiz yaklaşık bir yıl içerisinde büyük bir kabuk değişimi yaşayacak. Gerçekten bir şehir merkezi görünümüne kavuşacak” dedi.

Başkan Özlü: “Bu bölgemiz yaklaşık bir yıl içerisinde büyük bir kabuk değişimi yaşayacak”

Başkan Özlü’nün ev sahipliğinde yapılan programa, AK Parti Başiskele İlçe Başkanı Mustafa Koral, belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları, muhtarlar ve mahalle esnafı katıldı. İlçeye yapılan hizmetleri ve yapılacak yeni projeleri anlatan Özlü, “Yaklaşık bir yıldır buralarda her gün çalıştık.

Ama çok az kaldı. Bu yaz sonuna kadar bu mahallerimizi tertemiz ışıl ışıl yapmış olacağız. Işıklandırmasıyla, altyapısıyla, üstyapısıyla, bir şehir konforuna ulaştıracağız her bir mahallemizi. Bizler bu ilçenin önümüzdeki 30 yıllık altyapı ihtiyacını karşılayacak çalışmaları tamamladık.

Buradaki çoğu altyapı çalışmaları eski belde belediyelerinden kalma 20-25 yıllık altyapı çalışmalarıydı. Evlerdeki şebeke suyu sorununu hallettik. Cadde ve sokaklardaki yağmur suyu, kanalizasyon sistemlerini hallediyoruz.

Sonra üstyapının söküleceği kısımlarda, altyapı çalışmaları yapacak kurumlara ‘Sizden kazı çalışma bedeli almayacağız, gelin fiber altyapı sistemlerinizi yapın’ dedik. Gelecekte yine yollarda kazı olmasın diye bazı noktalara yeni abonelikler için elektrik ve su hatları yaptık. Doğalgaz için bazı yerlerde tedbirlerimizi aldık” dedi.

“Bu bölgemiz yaklaşık bir yıl içerisinde büyük bir kabuk değişimi yaşayacak”

Barbaros ve Sahil mahallelerinin gelecek bir yıl içerisinde büyük bir kabuk değişimine uğrayacağını ifade eden Başkan Özlü, “Daha işlerimiz bitmedi. Kaba işlerimiz bittiğinde kent estetiğine başlıyoruz. Şu anda Atatürk Caddesi’ne başladık.

Sonra Yavuz Sultan Selim Caddesi ve Pınar Caddesi’ne başlayacağız ve boydan boya bu caddelerimizi yenileyeceğiz, elektrik hatlarını da yer altına alarak prestijli caddeler haline getireceğiz. Kısacası bu bölgemiz yaklaşık bir yıl içerisinde büyük bir kabuk değişimi yaşayacak. Gerçekten bir şehir merkezi görünümüne kavuşacak” diye konuştu.iha

41 Saat Kocaeli Haber

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

41saat.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - 41saathaber@gmail.com