REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

41 Saat Kocaeli Haber | Kocaeli Haberleri | izmit Haber | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 100 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Başkan Şayir: “Belediyemiz üzerindeki hacizlerin çoğunu kaldırdık”

Başkan Şayir: “Belediyemiz üzerindeki hacizlerin çoğunu kaldırdık”
8 views
12 Mayıs 2022 - 13:56

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, “Yaklaşık 3,4 ay içinde gelinen noktada belediyemiz üzerindeki hacizlerin çoğunu kaldırdık. Kalan yaklaşık 150 haciz dosyasının da ödemelerini yaptık ve hacizlerin kaldırılması için icra dairelerinden yazıların gelmesini bekliyoruz” dedi.

Başkan Şayir: “Belediyemiz üzerindeki hacizlerin çoğunu kaldırdık”

blank

Hamza Şayir, Dilovası Belediyesi’nin mayıs ayı meclis toplantısında, belediye üzerinde vatandaşlar ve kurumlar tarafından alacaklarına karşılık oluşan 2376 haciz dosyasının çözümü için başlatılan çalışmada sona gelindiğini belirtti. Başkan Şayir, yaklaşık 2226 haciz dosyasının kaldırıldığını, kalanların ise ödemelerinin yapıldığını ve üst yazılarının beklendiğini ifade ederek, kısa sürede bir tek hacizli dosya kalmayacağını açıkladı.

blank
“Hacizlerin çoğunu kaldırdık”
Dilovası Belediyesi tarihinde bir ilke imza attıklarını belirten Başkan Şayir, “Dilovası Belediyesi’nin kuruluşundan bu yana 2376 haciz dosyası vardı. Tabi bu haciz dosyaları hemen hemen yaptığımız ve yapacağımız her işlemde karşımıza çıkıyordu. Bizde bu sorunun çözümü için ve belediyenin çalışmalarının rahatlatılması için geçtiğimiz aylarda bir çalışma başlattık. Yaklaşık 3,4 ay içinde gelinen noktada belediyemiz üzerindeki hacizlerin çoğunu kaldırdık. Kalan yaklaşık 150 haciz dosyasının da ödemelerini yaptık ve hacizlerin kaldırılması için icra dairelerinden yazıların gelmesini bekliyoruz. İnşallah kısa sürede kalanlarında yazıları geldikten sonra bizde bundan sonraki çalışmalarımızı ve planlarımızı gönül rahatlığıyla daha rahat bir şekilde yapmış olacağız” dedi.
“Kentimiz gelişiyor, cazibesi artıyor”
Dilovası’nın kronikleşmiş sorunlarını çözmeye devam edeceklerini belirten Şayir, “Göreve geldiğimiz günden bu yana Dilovası’nın geleceği için ne gerekirse yapıyoruz. Çok şükür bu güne kadar çıktığımız her yolda, yaptığımız her işte Rabbim yolumuzu açtı. İnşallah bundan sonra da Dilovası’na değer devam katmaya edeceğiz. Sorunlar çözüldükçe kentimiz gelişiyor, cazibesi artıyor” ifadelerini kullandı.iha

41 Saat Kocaeli Haber

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

41saat.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - 41saathaber@gmail.com