DOLAR 29,8439 % -0.1
EURO 32,7833 % -0.14
STERLIN 38,1736 % -0.12
FRANG 35,2099 % -0.14
ALTIN 1.945,12 % -0,11
BITCOIN 1.424.328 5.586

Kocaeli’de Avrupa’dan Gelen Vatandaşlar Tahliye Ediliyor

Yayınlanma Tarihi :
Kocaeli’de Avrupa’dan Gelen Vatandaşlar Tahliye Ediliyor

Korona virüs tehditi sonrasında Avrupa’dan tahliye edilerek Kocaeli’de bulunan Kredi Yurtlar Kurumu(KYK) öğrenci yurtlarına yerleştirilen 859 kişi, karantina sürelerinin dolması sebebiyle tahliye ediliyor.

Kocaeli’de Avrupa’dan Gelen Vatandaşlar Tahliye Ediliyor

Korona virüs tedbirleri sebebiyle Kocaeli‘de KYK öğrenci yurtlarına yerleştirilen vatandaşlar tahliye ediliyor.

KYK öğrenci yurtlarına yerleştiren vatandaşlar, tavsiye edilen karantina süresinin dolması nedeniyle tahliye ediliyor.

Minnettar Kaldılar

Karantina süresinin dolmasının ardından tahliye edilip evlerine doğru yola çıkan vatandaşlar, bu imkanları sağlayan devlete minnettar kaldıklarını belirttiler.

Korona virüs salgını sebebiyle Avrupa’dan tahliye edilen vatandaşlardan 859’u tavsiye edilen 14 günlük karantina süresince ihtiyaçları karşılanmak üzere Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrenci yurtlarına yerleştirildi.

Karantina Önlemleri Sebebiyle Yurtlara Yerleştirilmişlerdi

Avrupa’dan gelen vatandaşlar, Türkiye’de alınan karantina önlemleri sebebiyle Kocaeli’de aktif olarak kullanılan 5 KYK öğrenci yurduna yerleştirilmişti.

14 günlük karantina süresinin bitmesinin ardından işlemleri tamamlanan vatandaşların, günün erken saatlerinde tahliye işlemlerine başlandı.

Bazı Vatandaşlar Otobüslerle Havalimanına Gitti

Karantina süresi dolan bazı vatandaşlar özel araçları ile yurttan ayrılırken, bazı vatandaşlar otobüslerle havalimanına gidiyor.

Kocaeli‘de sabah saatlerinde karantinada kaldıkları yurtlardan tahliye edilen vatandaşlar sağlanan imkanlar ve destekler sebebiyle tüm kamu görevlilerine ve kuruluşlarına teşekkür ettiler.

“Rabbim inşallah bu melaneti ülkemizin başından kaldırır.”

Yurttaki imkanlardan memnun kaldığını ifade eden bir vatandaş, “Test sonuçlarımız negatif çıktı. Rabbim inşallah bu melaneti ülkemizin başından kaldırır. Almanya’dan gelmiştik. Her şey çok güzeldi. İnternetimizden, yiyeceklerimize bütün ihtiyaçlarımızı sağladılar. ” dedi. (İHA)

41 Saat Kocaeli Haber

YORUM YAP