REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

41 Saat Kocaeli Haber | Kocaeli Haberleri | izmit Haber | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 100 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Başkan Büyükakın: “Hiçbir vatandaşımızın aç ve açıkta kalmasına müsaade etmeyiz”

Başkan Büyükakın: “Hiçbir vatandaşımızın aç ve açıkta kalmasına müsaade etmeyiz”
16 views
17 Ocak 2022 - 14:29

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Hiçbir vatandaşımızın aç ve açıkta kalmasına müsaade etmeyiz. Kışın yakacak derdi olanda, eğitim döneminde kırtasiye ihtiyacı olanda, sıcak yemek ihtiyacı olan büyüklerimizde merak etmesin Büyükşehir Belediyemiz yanlarındadır” dedi. Vatandaşa tam destek…

Başkan Büyükakın: “Hiçbir vatandaşımızın aç ve açıkta kalmasına müsaade etmeyiz”

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Hayrat Yardım Genel Başkan Yardımcısı Osman Çalım ve Hayrat Yardım Kocaeli Temsilcisi Orhan Kılıçaslan ile beraberindeki heyeti makamında konuk etti.

Hayrat Vakfı’nın, 1974 yılında İstanbul Küçükçekmece’de kurulduğunu ifade eden Çalım, “Kurulduğumuz günden bu yana milli ve manevi değerlerimizi yayma, yaşatma ve imar etme gayesiyle hareket eden Hayrat Vakfı, yerel ve uluslararası alanda kuruluş amacı doğrultusunda faaliyetlerini yürütmekteyiz” dedi.

“Ortak çalışmalar yürütüyoruz”

blank

Hayrat Yardım Genel Başkan Yardımcısı Osman Çalım, “Bakanlıklarımızla yapılan protokoller kapsamında gençlerimize Kur’an-ı Kerim Osmanlıca, değerler eğitimi gibi konularda ücretsiz eğitimler vermekte, hem de yetişkinlere yönelik halk eğitim merkezlerinde ücretsiz kurslar düzenlemekteyiz.

Aynı zamanda, 2013 yılında kurulmuş olan ve kamu yararlı dernek statüsü ile hizmet veren Hayrat İnsani Yardım Derneği olarak, Türkiye’deki 300 koordinasyon merkezi ve 25 farklı ülkedeki koordinatörlükleri ile ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlarla ortak çalışmalar yürütmekteyiz.

Bu çalışmalar 5 kıta ve 70 ülkede ramazan, kurban, acil yardım, su kuyusu, yetim, sağlık, eğitim ve sürdürülebilir kalkınma alanlarında gerçekleştirmektedir” ifadelerini kullandı.

“Müsaade etmeyiz”

Sosyal Yardımlaşmanın önemine değinen Başkan Büyükakın, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket ettiklerini dile getirerek, “Elbette gönüllülük hareketlerinin gelişmesi ve yayılmasını arzu ediyoruz.

Sivil anlayışla ortaya konacak her güzel projede bizlerde dernek ve vakıflarımızın yanında oluyoruz. Tabi bunun yanında Büyükşehir Belediyesi olarak aç ve açıkta hiçbir vatandaşımızın kalmaması için her türlü tedbiri alıyoruz. Hiçbir vatandaşımızın aç ve açıkta kalmasına müsaade etmeyiz.

Kışın yakacak derdi olanda, eğitim döneminde kırtasiye ihtiyacı olanda, sıcak yemek ihtiyacı olan büyüklerimizde merak etmesin Büyükşehir Belediyemiz yanlarındadır. Bize ALO 153 üzerinden rahatlıkla ulaşabilirler.

Bizde gerek muhtarlarımızdan gerekse bu konuya duyarlı vatandaşlarımızdan gerekli hassasiyeti daha fazla bekliyorum. Elbette Büyükşehir Belediyemizin kıymetli çalışanları özellikle bu alanda özveriyle çalışırken, kentimizin STK’larının da bu yönde hareket etmesi ve bize gerekli desteği vermesi büyük önem taşımaktadır” şeklinde konuştu.

blank

(İHA)

41 Saat Kocaeli Haber

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

41saat.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - 41saathaber@gmail.com