REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

41 Saat Kocaeli Haber | Kocaeli Haberleri | izmit Haber | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 100 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

‘Umut’ projesi

‘Umut’ projesi
28 views
16 Ocak 2022 - 14:36

Muğla Valiliğinin himayesinde Tarım ve Orman, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, Muğla Vakfı ve MUÇEV ortaklığında hayata geçirilen doğa dostu “Bitki Koruma Ürünleri ve Gübre Ürünleri Zirai Ambalaj Atıklarının Toplanması ve Bertaraf Projesi” kapsamında 2021 yılında 3,6 ton zirai atık toplandı.

‘Umut’ projesi

Çok sayıda kurumun katkı sunduğu proje ile bitki koruma ürünü ambalaj atıkları ile gübre ambalaj atıklarının çevreye zarar vermeden toplanması ve imha edilmesi amaçlanmış olup, proje kapsamında kırsalda farkındalık ve eğitim çalışmaları ile konu hakkında duyarlılığın arttırılması hedeflenmiştir.

Muğla genelinde farklı ve önemli 456 lokasyonda kurulu olan konteynerlerde toplanan atıklar özel araçlarla bertaraf firmalarına gönderilmektedir.

HEDEF KİTLE BİLİNÇLENDİRİLİYOR

Muğla Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce proje ile tüm ilçelerde ambalaj atıklarının toplanması konusunda, Çiftçi Eğitim ve Yayım Faaliyetleri gerçekleştirilirken, ambalaj atıklarının toplanması konusunda hedef kitle bilinçlendiriliyor.

Bitki Koruma Ürünleri ve Gübre Ürünleri Ambalaj Atıklarının Toplanması ve Bertaraf Projesi kapsamında farklı lokasyonlara yerleştirilen konteynerlere en çok bitki koruma ve gübre ürünleri ambalaj atıklarını atan örtü altı (seracılık) tarımı ve hayvancılıkla uğraşan üreticilere, seralarda çevreye ve insan sağlığına zararı olmayan beyaz sinek ve yaprak galeri güvesi gibi zararlılarla kimyasal kullanmadan biyoteknik mücadele amacıyla kullanılmak üzere sarı yapışkan tuzak hediye edildi.

blank

VALİLİKTEN ÇİFTÇİLERE HEDİYE

Ayrıca örtü altı sebze üretimi yapan üreticilere birer kovan bombus arısı hediye edildi.

Hayvancılıkla uğraşan üreticilere de kaliteli ve kaba yem ihtiyacını karşılamak üzere bakla tohumu ve hayvan refahı, sağlığı, beslemesinde kullanılan suluklar hediye olarak veriliyor.

Muğla Valisi Orhan Tavlı, Muğla’nın tarım ve turizmde ülke ekonomisine büyük katkı sunduğunu ifade ederek, Muğla’da doğal hayatın ve çevrenin korunması ve gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakmanın sorumluluğu ile hayata geçirilen projenin önemine değindi. Projenin turizme ve çiftçi gelirlerine de katkı sunduğunu belirtti.

41 Saat Kocaeli Haber

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

41saat.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - 41saathaber@gmail.com