REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

41 Saat Kocaeli Haber | Kocaeli Haberleri | izmit Haber | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 100 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Özel çocuklar engelsizce yüzüyor

Özel çocuklar engelsizce yüzüyor
7 views
09 Eylül 2022 - 11:40

Körfez Belediyesi, özel bireylerin gelişimine ve sosyalleşmelerine katkı sağlamak için 2 aydır yüzme dersi veriyor. Tamamlanan eğitimlerin sonunda özel çocuklara sertifika verildi.

Özel çocuklar engelsizce yüzüyor

Körfez Belediyesi, salon sporları ile gelişim gösteren 60 özel çocuğun gelişimlerini yüzme dersleri ile pekiştirdi. Otizm spektrum bozukluğu, down sendromu, zihinsel yetersizlik ve bedensel yetersizliği bulunan çocuklar gruplar halinde yüzme antrenörlüğü eşliğinde Körfez Belediyesi Spor Kompleksi’nde eğitime alındı.

Eğitimler, özel çocukların antrenman yaparak zihinsel ve fiziksel anlamda sağlıklı bir gelişimine katkı sunmak adına düzenlendi. 2 aydır devam eden eğitimler ile çocuklar büyük ilerleme kat etti. Veliler, daha önce duş aldırmakta bile zorlandırdıkları çocuklarının yüzme dersleri sonrasında suyu daha fazla sevmeye başladıklarını belirtti. Tamamlanan eğitimlerin sonunda özel çocuklara sertifika verildi.

Ders sonrasında kısa bir konuşma yapan Başkan Şener Söğüt, “Çocuklarımız için ilçemizde önemli hizmetleri hayata geçirdik. İlçe milli eğitim müdürlüğümüz ile birlikte özel çocuklarımız için uygulama okulunu hayata geçirdik.

Ailelerin çok istediği Rehberlik Araştırma Merkezi’ni ilçemize getirdik. Parklarımızda engelsiz oyun gruplarının sayısını her geçen gün arttırıyoruz. Çocuklarımızın mutlu olması için onların gelişimine bir nebze katkı sunmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Özel çocuklarımıza imkan verilirse, her alanda çok başarılı işler yapacaklarına inanıyorum” dedi.
(FK-BCT-Y)

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

41saat.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - 41saathaber@gmail.com