DOLAR 29,8955 % 0.18
EURO 32,7906 % 0.32
STERLIN 38,0632 % 0.15
FRANG 35,1963 % 0.26
ALTIN 1.940,65 % -1,04
BITCOIN 1.364.499 0.897

Gündeme Oturan ‘Luppo’ Olayının İç Burkan Hikayesi

Yayınlanma Tarihi :
Gündeme Oturan ‘Luppo’ Olayının İç Burkan Hikayesi

10 Nisan’da Cuma gecesi ilan edilen sokağa çıkma yasağı sonrası bir çok insan market ve fırınlara akın etmiş ve sosyal mesafe kurallarını hiçe saymıştı.

Gündeme Oturan ‘Luppo’ Olayının İç Burkan Hikayesi

O akşam marketten luppo satın alan bir vatandaş, sosyal medyanın tepkisini çekmiş ve konuyla ilgili sitem dolu sözler yazılmıştı.

İşte bu konu hakkında pek bilinmeyenleri luppo alan vatandaşın kapı komşusu anlatmış.

acı hikaye

luppo

Kapı Komşusunun Paylaştığı Tweetler:

Herkese selamlar saygılar.. şu sokağa çıkma yasağı haberi gelince markete gidip luppo alan ve herkesin kızdığı yada dalga geçtiği kişi benim kapı komşum.. Bu olay hakkında bir kaç şey söylemek istiyorum.

marketten luppo alan ve tüm Türkiye’nin dalga geçtiği kişi bu korona virüsü olayları daha başlamadan bir kaç ay önce işten çıkartıldı ve ne yazık ki maddi durumu pek iyi değil.. yani öyle evine günlerce yetecek kadar erzak alacak durumu yok.

10 nisan cuma gecesi sokağa çıkma yasağı ilan edilince kapımı çaldı “abi zor durumdayım varsa şu kadar borç verir misin markete gidip bir şeyler alacağım” dedi. İstediği parada gerçekten çok ufak bir para.

– bu luppo olayı ve fotoğraf sosyal medyada gündem olunca kendisi ile konuştum. Kendisinin bana söylediklerini aynen yazıyorum

“abi markete gittim market ana baba günü önce makarna yada pirinç almak istedim kalmamıştı sonra ekmek almak istedim oda yoktu. o izdiham içinde o marketten çıkıp başka markete gidemezdim ve aç kalırım korkusu ile direk önüme çıkan ilk yiyeceği aldım”

“herkes sanıyor ki sanki ben sadece luppo almak için evden çıkdım ve virüs kapma riskini alarak o kadar insanın arasında girdim.. zaten evden apar topar çıktığım için ne maske ne eldivenim vardı. sadece anlık dürtü ile aç kalmaktan korktum” dedi.

ve arkadaşlar bildiğiniz gibi fırınların açık olacağı filan en son açıklandı yani bu komşum markete giderken fırınların açık olacağını ekmek dağıtımı olacağını bilmiyordu. kendisini de uzun süredir tanırım çok saf ve çok naif bir insan kendisi

herkesi kendiniz gibi sanmayın.. herkesin maddi durumu günlerce haftalarca yetecek kadar erzak almaya yetmeyebilir. insanı tek bir fotoğraf karesi ile küçümsemek ona kızman ne kadar doğru?

adam sadece aç kalmaktan korkmuş ve parasının yeteceği makarna, ekmek pirinç filan bulamayınca önüne çıkan ilk şeyi aldı hepsi bu.. ama günlerdir sosyal medyadan herkes kızdı ve dalga geçti kendisi ile o yüzden bunları yazmak istedim. herkese saygılar sevgiler.”

41 Saat Kocaeli Haber

YORUM YAP