REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

41 Saat Kocaeli Haber | Kocaeli Haberleri | izmit Haber | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Kendinize zaman ayırmak lüks değil ihtiyaçtır

Kendinize zaman ayırmak lüks değil ihtiyaçtır
6 views
20 Temmuz 2021 - 17:29

Kendinize zaman ayırmak lüks değil ihtiyaçtır. Kendinizi düşünmek bir lüks değil, sağlığımız, kişisel, aile ve mesleki gelişimimiz için bir gerekliliktir. Zaman ayırmak bir seçimdir. Bu bir atasözüne bağlı: mükemmellik hayır, denge evet!

Kendinize zaman ayırmak lüks değil ihtiyaçtır

Dahili saatinize hakim olun.

Zaman kazanmak için kendinizi daha iyi tanımanız, en verimli olduğunuz zamanı, uykuyla kazandığınız zamanı bilmeniz gerekir… Bir hafta boyunca günlük aktivitelerinizi, programlarını, sürelerini ve enerji seviyenizi yazın. Vücudunuzun nasıl çalıştığını anladıktan sonra, davranışınızı ona saygı gösterecek şekilde ayarlayacaksınız. İç saatinizi bilmek, aktivitelerinizi düzenlemenize, ne zaman ilerlemeniz gerektiğini ve ne zaman oturup kendiniz hakkında düşünmeniz gerektiğini bilmenize olanak sağlar.

Parmağınızı zamanınızı boşa harcayan her şeye koyun.

Zaman alıcı bulduğunuz ve henüz çok fazla sonuç vermeyen aktiviteleri listeleyin. Bunların her biri için, yerine getirmemenin etkisini belirlemeye çalışın, ardından kendinize bunu nasıl daha hızlı yapabileceğinizi sorun. Örneğin, süpermarkete gitmeden önce her hafta çeyrek saat ayırın, haftalık öğünleri planlayın ve buna göre alışveriş yapın. Özellikle internet ve sosyal ağlardaki belirli görevler için, örneğin bir zamanlayıcı ile kendinize zaman sınırları belirlemeniz önemlidir. Bir meslektaşınız sizinle ilgili bir dosyayı iletmeye çalışırsa veya başka bir şey planladığınızda sevdiğiniz biri yardım isterse – kendinize zaman ayırmak da dahil olmak üzere – hayır demeye cesaret edin.

Kendinizle randevu alın.

Gündeminizde, pazarlık konusu olmayan bir toplantı yapın. Bu, ister arkadaşlarınızla vakit geçirmek, ister yürüyüşe çıkmak, isterse pijamalarınızla yatağınızda kalmak olsun, bu toplantının gerekli olduğunu anlamak, onu doğru zamanda planlamak ve ona bağlı kalmak demektir… kısıtlı zaman, başkalarının zamanı (sosyal zaman, iş) ve bizim kişisel zamanımız, diyor psikiyatrist Dr Michel Delage. Bize dayatılan dış zamanın kölesi olduğumuzda sorunlu hale gelir. Kendinize zaman ayırmak denge, düşünmek, ruh için gereklidir.”

Temsilci!

Örneğin, sizi belirli görevlerden kurtarmak için yardımdan, hizmet kuponlarından yararlanıp yararlanamayacağınıza bakın: temizlik veya ara sıra çocuk bakımı … Evde, çocuklarınıza ev işlerinin aile yaşamının, günlük yaşamlarının bir parçası olduğunu öğretin. Çok sabır ve eğlenceli hale getirmek için biraz hayal gücü ile 2 veya 3 yaşındaki bir çocuğa oyuncaklarını kaldırmayı, masayı kurmayı ve temizlemeyi öğretebilirsiniz: ona değer verir ve özgüvenini geliştirir. . Aynı şey eş için de geçerlidir: haftalık görevlerini seçmelerini önerin, ardından yavaş yavaş daha adil bir paylaşıma doğru ilerleyin. Sana çok zaman açıldı.

Boşa harcanan zamanı kullanın.

Buradaki fikir, büyük konsantrasyon olmadan yapılabilecek küçük görevleri üstlenmektir. Doktor bekleme odasında, toplu taşıma araçlarında doğum günü mesajı gönderme, sigorta sertifikası indirme, ayrıntılı bir yanıt beklemeyen e-postalara hızlı yanıt verme, telefonunuzda fotoğraflarınızı sınıflandırma veya dişçiden randevu alma fırsatını yakalayın. .

Uzman tavsiyesi

“Suçluluk duymadan bu zamandan tam olarak yararlanın”

Kendiniz için zamanın, yemek yeme ve uyuma ihtiyacı gibi fizyolojik bir ihtiyaç olduğunu anlamak önemlidir. Her şeyin mükemmel olmadığını ve her şeyin planlandığı gibi gitmediğini kabul edin. Evinizin mükemmel bir şekilde derli toplu olmaması veya bu evrakların bu şekilde dosyalanması önemli değil. Gerisini yaptığınızda kendinizi düşünmek değil, bu bir önceliktir!

41 Saat Kocaeli Haber

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

41saat.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - 41saathaber@gmail.com