REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

41 Saat Kocaeli Haber | Kocaeli Haberleri | izmit Haber | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 100 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Kadıköy’de Avni heykeli devrildi, Sıdıka resmi spreyle boyandı

Kadıköy’de Avni heykeli devrildi, Sıdıka resmi spreyle boyandı
0 views
14 Kasım 2022 - 15:21

Kadıköy’de karikatürist Oğuz Aral’ın Türk mizahına kazandırdığı Avni karakterinin heykeli devrildi, duvardaki Sıdıka’nın resmi ise siyah sprey boya ile karalandı.

Kadıköy’de Avni heykeli devrildi, Sıdıka resmi spreyle boyandı

Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi önünde bulunan, Karikatürist Oğuz Aral’ın eserlerinden olan Avni karakterinin heykeli yere devrildi. Yaklaşık 100 kilo ağırlığındaki heykelin kendi kendine mi yoksa birileri tarafından mı düşürüldüğü henüz bilinmiyor. Öte yandan duvarda bulunan Sıdıka karakterinin resmi ise siyah sprey boya ile karalandı. Avni heykelinin karikatür evine alındığı, yapılacak bakımın ardından Oğuz Aral’ın heykelinin yanına yerleştirileceği öğrenildi.

“Bakımı yapılıp yeniden kısa süre içerisinde yerine yerleştirilecek”

Konuya ilişkin konuşan Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi Birim Sorumlusu Meriç Karçal, “Avni heykeli 4 yıl önce çalınmıştı. Yaklaşık 10 gün önce de Sıdıka resminin üzerine bir boyama yapıldığını gördük. Avni heykeli de devrilmişti. Kadıköy’de yaşayan vatandaşlar Avni heykelinin başına bir şey geldiği zaman meraklanıyorlar. Tabii diğer yandan Avni heykeline zarar verilmek istendi mi, düştü mü, düşürüldü mü net bir bilgi yok. Diğer açıdan baktığımız zaman da heykel yaklaşık 100 kilogram ağırlığında kendi kendine düşebilecek bir heykel değil. Sonuç itibariyle heykel şu an karikatür evimizde. Giderilemeyecek bir zararı yok bakımı yapılıp yeniden kısa süre içerisinde yerine yerleştirilecek. Sıdıka konusunda ise resmin görünmemesi adına bir boyama yapıldığı bariz belli. Kısa süre içerisinde her ikisi de ziyaret edilebilecek.” dedi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

41saat.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - 41saathaber@gmail.com