REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

41 Saat Kocaeli Haber | Kocaeli Haberleri | izmit Haber | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 100 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Vedat Yenerer’de kurucusu olduğu İyi Parti’den istifa etti

Vedat Yenerer’de kurucusu olduğu İyi Parti’den istifa etti
65 views
17 Ocak 2022 - 17:29

Meral Akşener‘in genel başkanı olduğu İyi Parti’nin kurucularından Vedat Yenerer, İyi partiden istifasını açıkladı.

Vedat Yenerer’de kurucusu olduğu İyi Parti’den istifa etti

İyi Parti yönetimini ve Meral Akşener’i ağır şekilde eleştiren Yenerer, partinin hayran kulübüne döndüğünü söyledi.

İyi Parti’nin daha önceden hazırladığı, Vedat Yenerer’in de yer aldığı, Meral Akşener’in “Ali, buraya FETÖ buraya girebilir mi?” dediği klipte yer alan 5 kişilik ekipten istifa ederek partiden ayrılanlar Yenerer’in de istifasıyla 4 kişiye yükseldi.

‘Buraya FETÖ‘cü giremez’ diyen 4 Ergenekon sanığından biri olduğunu söyleyen Vedat Yenerer de; videoda istifa eden Ali Türkşen, Ali Aydın ve Fatih Eryılmaz’ın izinden giderek istifa etti.

“AKŞENER’İN GÖREVDEN ALMA NEDENİNİ AÇIKLAMASINI BEKLİYORUM”

İyi Parti TBMM Grup danışmanlığı görevinin resmi olarak 21 Aralık 2021 tarihinde sonlandırılmasına karşın, kendisine hala tebliğ edilmediğini ifade eden Yenerer:

“Kurucusu olduğum İyi Parti’de TBMM Grup danışmanlığı görevimin resmi olarak 21 Aralık 2021 tarihinde sonlandırılmasına karşın, bana hala tebliğ edilmediğini tesadüfen öğrenmiş bulunmaktayım.

Nezaketen de olsa dostluğumun olduğunu düşündüğüm yöneticilerin ya da sekreterlerin hiç biri hala aramış değildir. Sayın Meral Akşener’den etik olmayan bir şekilde bu görevden de alma nedenini açıklamasını bekliyorum.” şeklinde açıklamada bulunda.

“SAHADAKİ ÇALIŞMALARIM GÖRMEZDEN GELİNDİ”

Vedat Yenerer:

“Bu partiye katılma nedenim Sayın Meral Akşener’in başlangıçta milli ve kurucu değerlere sahip çıkacağını beyan etmesiydi.

Hiçbir şeyi bazıları gibi gösteriş için yapmadım. Türk milliyetçiliği davamdan hiç şaşmadım.

Sahadaki çalışmalarımın parti yöneticileri tarafından görmezden gelinmesi, hatta ciddi olarak rahatsız olunması, bazen açıkça sabote edilmesi diğer arkadaşlarımızın da dikkatini pek çok kez çekmiştir.” dedi.

“SONUNDA BEKLEDİĞİM GİBİ SIRA BANA DA GELDİ”

Yenerer son olarak:

“Seçim öncesi özel hazırlanan videoda Sayın Meral Akşener’e ‘Buraya FETÖ’cü giremez’ diyen 4 Ergenekon sanığından biriydim.

Parti kurucusu ve çok emeği geçmiş, oy getirmiş, tanınmış vatanseverler, sistemli olarak dışlandıklarını ve kullanıldıklarını görerek teker teker İyi Parti’den ayrıldılar.

Bu haksızlığı ve emek hırsızlığını gören biri olarak, savaşçı kişiliğim nedeniyle çok direndim, tabiri caiz ise kelle koltukta İyi Parti için mücadele ettim.

Sonunda beklediğim gibi sıra bana geldi.” dedi.

blank

(ensonhaber)

41 Saat Kocaeli Haber

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

41saat.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - 41saathaber@gmail.com