REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

41 Saat Kocaeli Haber | Kocaeli Haberleri | izmit Haber | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 100 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Hekimler iş bırakıyor!

Hekimler iş bırakıyor!
23 views
13 Mart 2022 - 21:30

Tüm yurtta aile hekimleri ve kamu da görevli hekimler ile sağlık çalışanları üç günlük iş bırakma eylemi yapacak. Geçtiğimiz ay 2 günlük iş bırakma eylemi yapan hekimler bu deva 3 gün boyunca sağlık ocaklarını açmayacak poliklinik yapmayacak

Hekimler iş bırakıyor!

Taleplerinin kabul edilmesi içi eylemlerini sıklaştıran hekimler 14 Mart Tıp Bayramı ve sonrasındaki 2 gün boyunca iş bırakacak. 14-15-16 Mart tarihlerinde pek çok sağlık kuruluşunda hekim bulunamayacak. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kocaeli Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr.Funda Atmaca, hekimlere yöneltilen “Para gözlülük Suçlamasına” tepki göstererek taleplerinin karşılanmaması halinde iş bırakma eylemlerinin artarak devam edeceğini söyledi.

CUMHURBAŞKANI İÇİMİZİ ACITTI

Dr.Funda Atmaca yaptığı açıklamada şunları söyledi, “17 – 18 Şubat‘ta yaptığımız iş bırakma eylemleri ile sorunlarımızı yaşadığımız sıkıntıları yetkililere ve vatandaşlara anlatmaya çalıştık bakanlığımızdan çözüme yönelik bir yaklaşım göremedik çözüm beklerken itibarsızlaştırıldık para gözlülük suçlamaları ile karşılaştık. Son olarak sayın cumhurbaşkanımızın hekimler ilgili yaptığı açıklamalar bizleri daha da üzmüş, incitmiş, canımız acıtmıştır.

3 GÜN İŞ BIRAKMA EYLEMİ
Ancak çoğunluğumuzun ne ülkesinden ne de mesleğinden vazgeçmeyeceği gibi, özlük haklarından yaşam şartlarında iyileştirme ve hakkı olanı isteme talebinden de geri adım atmayacağı bilinmelidir. Bu bağlamda tüm hekimler ve sağlık çalışanları olarak 14-15 -16 Mart‘ta tekrar iş bırakma eylemi yapacağız.

KATILIM YÜKSEK OLACAK
Kocaeli’ de bu oran %90 ‘nın üzerindedir. Haklı mücadelemizi engellemek için bakanlığımızın illere gönderdiği 25 Şubat 2022 tarihli yazısıyla göreve gelmeme iş bırakma eylemi konulu yazısı ile aba altından sopa göstererek, sendikal haklarımızı hiçe sayarak, “disiplin soruşturması açacağım” dediği yazı hakkında da yargı yoluna gidilmiştir.

TALEPLERİMİZ

Derhal etkin bir sağlıkta şiddet yasası hazırlanmasını…

30 Haziran 2021 tarihli ödeme sözleşme yönetmeliğin geri çekilmesini veya revize edilmesi…

Tüm hekimler ve sağlık çalışanlarının emekli ücretlerin iyileştirilmesi…

Tüm hekim ve sağlık çalışanlarının ücretlerinin iyileştirilmesi…

Aile sağlığı merkezlerinin gider ücretlerinin artırılması…

TALEPLER KABUL EDİLMESSE İŞ BIRAKMA EYLEMLERİ ARTACAK
Tüm bunlarla birlikte iç hukuk ve uluslarası hukukta tanınan haklara dayanarak vatandaşlarımızın daha kaliteli hizmet alabilmesi hastalarımızla daha çok ilgilenebilmek adına yaptığımız taleplerin karşılanmaması nedeniyle demokratik tepkimizi göstermek adına üç günlük iş bırakma faaliyetine katılacağımızı, haklarımızın talebi hususunda ilerleme olmadığı taktirde bu eylemlerimizin artarak devam edeceğini belirtmek isteriz. Nitekim bu biz kamu görevlilerinin toplu eylem hakkı insan hakları sözleşmeleri ve mahkeme kararları ile kesin biçimde tanınmıştır. Biz bu hakkımızı kullanarak, daha iyi şartlarda hizmet verebilmek adına iş bırakıyoruz.

41 Saat Kocaeli Haber

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

41saat.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - 41saathaber@gmail.com