REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

41 Saat Kocaeli Haber | Kocaeli Haberleri | izmit Haber | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

İngiltere hava durumu: Aşırı sıcaklık uyarısı nedir ve ne anlama gelir?

İngiltere hava durumu: Aşırı sıcaklık uyarısı nedir ve ne anlama gelir?
2 views
21 Temmuz 2021 - 18:05

İngiltere hava durumu: Aşırı sıcaklık uyarısı nedir ve ne anlama gelir? İlk kehribar aşırı ısı uyarısı bu hafta devreye alındı.

Bu hafta İngiltere’nin ilk aşırı sıcaklık uyarısını yayınladığı görüldü.

Britanyalılar yılın bu zamanında sıcak ve kuru hava beklerken, yeni uyarı sistemi, küresel sıcaklıklar arttıkça aşırı sıcaklığın tehlikelerini vurgulamak için tasarlandı.

Aşırı sıcaklık uyarısı nedir?

Aşırı sıcaklık uyarıları , Met Office’in şiddetli hava koşullarının etkisine odaklanan bölümü olan Ulusal Şiddetli Hava Uyarı Servisi (NSWWS) tarafından 1 Haziran’da tanıtıldı.

Çok sıcak havanın insanların sağlığı, günlük yaşamları ve altyapısı üzerindeki olumsuz etkisini vurgulamak için İngiltere Halk Sağlığı (PHE) ve diğer Birleşik Krallık sağlık kurumlarıyla yapılan istişarelerin ardından getirildiler.

Gibi iklim değişikliği yükselmeye küresel sıcaklıkların neden olur, hükümet organları, karbon izlerini azaltmak için teşvik etmek gündelik sonuçların insanları bilgilendirmek istiyoruz.

NSWWS iki tür aşırı sıcaklık uyarısı verebilir – kehribar ve kırmızı – şu anlama gelir:

Çocuklar, yaşlılar ve altta yatan hastalıkları olanlar gibi sıcağa karşı daha savunmasız olan insanlar, olumsuz sağlık etkileri yaşayabilir.

Bunların büyük olasılıkla akciğerler ve kalp ile ilişkili olması muhtemeldir.

Çalışma uygulamaları ve insanların günlük rutinleri, sıcak havaya uyum sağlamak için değişmek zorunda kalabilir.

Isıya duyarlı altyapı ve ekipman arızalanabilir, bu da elektrik kesintilerine ve evlere ve işyerlerine verilen diğer hizmetlerin kaybolmasına neden olabilir.

Uzun kuyruklarda mahsur kalanlar için olası refah sorunlarıyla birlikte bazı karayolu, tren ve uçak yolculuklarında gecikmeler olabilir.

Daha fazla insan kıyıları, gölleri ve nehirleri ziyaret ederek su güvenliği olaylarının artmasına neden olabilir.

Sadece en savunmasız olanlar değil, herkesin olumsuz sağlık etkileri yaşaması muhtemeldir.

Gençler, yaşlılar ve klinik olarak savunmasız kişiler ciddi hastalık veya ölüm riski altında olabilir.

Tüm günlük rutinler, iş ve eğitim uygulamaları sıcaktan kesintiye uğrayacak.

Isıya duyarlı sistem ve ekipmanların arızalanması muhtemeldir, bu da elektrik kesintilerine ve su, elektrik, gaz ve internet bağlantısı gibi diğer temel hizmetlerin kaybolmasına neden olacaktır.

Tren ve hava yolculuğunda aksama ile birlikte yol gecikmeleri ve kapanmaları muhtemeldir. Orta derecede gecikmeler bile yaşayanlar, önemli refah sorunları yaşayabilir.

Önemli ölçüde daha fazla insan kıyılara, göllere ve nehirlere seyahat ediyor ve bu da su güvenliği olaylarının artmasına neden oluyor.

Ne kadar sürecek?

İlk aşırı sıcak kehribar uyarısı Pazartesi’den Perşembe günü saat 23.59’a kadar verildi.

Mevcut uyarı İngiltere’nin güneyi ve güneybatısında, West Midlands ve Galler için geçerlidir .

Güney Doğu ve Doğu İngiltere’nin yanı sıra Doğu Midlands için Salı günü saat 23:59’a kadar gök gürültülü sağanak yağışlar için ayrı bir kehribar hava uyarısı var.

PHE ayrıca Cuma gününün sonuna kadar sürecek bir Seviye 3 sağlık-ısı uyarısı yayınladı.

Bu, aşırı sıcakla bağlantılı yorgunluk, kardiyovasküler ve solunum sorunları gibi sağlık risklerinin savunmasız kişiler için o zamana kadar devam edebileceği anlamına geliyor.

Ne kadar sıcak oldu?

İngiltere , Londra’da cıvanın 31.6C’ye (88.9F) ulaştığı Pazar günü yılın en sıcak gününü kaydetti. Heathrow Havalimanı’nda .

Pazartesi günkü sıcaklıklar neredeyse aynı derecede sıcaktı, Heathrow’da 31.4C (88.5F) ve Cardiff’te 30.9C (87.6F) kaydedildi. .

Kuzey İrlanda Cumartesi günü şimdiye kadarki en sıcak gününü rapor ederken , hafta sonu daha fazla rekor sıcaklık geldi. .

Met Office’in cıvanın 31.2C’ye (88.1F) ulaştığını söylediği Ballywatticock, County Down’da öğleden sonra 3.40’ta geldi.

12 Temmuz 1983 ve 30 Haziran 1976’da ulaşılan 30.8C (87.44F) önceki rekoru kırdı.

Cumartesi ayrıca Threave, Dumfries ve Galloway’de kaydedilen 28.2C (82.7F) ile İskoçya’da yılın şimdiye kadarki en sıcak gününü gördü.

Avrupa’da neler oluyor?

Avrupa’da aşırı hava koşulları son günlerde yıkıcı sonuçlar doğurdu.

En azından 195 kişi gelmiş sel öldü karşısında Almanya’da , Belçika’da ve Hollanda’da .

İki aylık yağmurun sadece iki gün içinde yağmasının ardından gelen sel, kasaba ve köylerin sular altında kalmasına ve yolların çökmesine neden oldu.

Bilim adamları, yağmur fırtınalarının etraflarını saran yüksek basınç nedeniyle daha yoğun olduğunu ve aynı alanda daha fazla yağmurun sürmesine neden olduğunu söylüyorlar.

Uzmanlar, iklim değişikliğinin aşırı hava olaylarını daha sık ve öngörülemez hale getirdiğini söylerken, Almanya’daki yetkililer kaosu tahmin etmenin hiçbir yolu olmadığını iddia ediyor.

41 Saat Kocaeli Haber

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

41saat.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - 41saathaber@gmail.com