DOLAR 29,9471 % 0.21
EURO 32,8343 % 0.16
STERLIN 38,2034 % 0.09
FRANG 35,3156 % 0.12
ALTIN 1.952,78 % 0,28
BITCOIN 1.426.935 6.047

Başkan Hürriyet Koronavirüs Kapsamında Yapılan Çalışmaları Anlattı

Yayınlanma Tarihi :
Başkan Hürriyet Koronavirüs Kapsamında Yapılan Çalışmaları Anlattı

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, instagram üzerinden canlı yayın yaparak koronavirüs kapsamında neler yaptıklarından bahsetti. halkın soruları yanıtladı.

Başkan Hürriyet Koronavirüs Kapsamında Yapılan Çalışmaları Anlattı

Başkan Hürriyet, gazeteci Ahmet Akçaalan’nın sorularını ve halkın soruları yanıtladı.

“Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye zor bir süreçten geçiyor, kentimizde zor bir süreçten geçiyor, yetkililerin açıkladığı gibi diğer illere oranla daha öndeyiz.

Bu sebeplede ciddi bir sıkıntı altında İzmit ve Kocaeli’nin tümü bizde bu noktada gerçekten insanların yarasına merhem olmaya çalışıyoruz.”

“Birbirimizi anlamalıyız”

“Dayanışmaya ihtiyacımız var, anlayışlı bir şekilde süreci devam ettirmeliyiz, birbirimizi anlamalıyız, kendi güvenliğinizi, kendi önleminizi alırsanız bu süreç sağlık açısından, hijyen açısından çok daha kıymetli bir hale gelecek, çokta hızlı bir şekilde belki bize çözüm ve çare olacak.

Belediye olarak zorlu süreçte yardımcı olmaya çalışıyoruz,acil olmayan işlerimizi durdurduk, acil olmayan bütün ihalelerimizi durdurduk, kaynak yaratmaya çalışıyoruz, elbette işimiz zor ama bunun için var gücümüzle çalışıyoruz.”

“120’ye yakın siperlik maske ürettik”

“Üretimini yaptığınız şeffaf maskeler, bu maskeleri daha çok sağlıklar için üretiyoruz onların daha çok ihtiyaçları var, sağlıkçıların ihtiyacını karşılamak önceliğimiz.

Eğe üretimi hızlandırırsakta sağlıkçıların ihtiyaçlarını giderdikten sonra, isteyen vatandaşlarımıza da ücretsiz şekilde elbette dağıtacağız ama şu anda önceliğimiz sağlık çalışanları, bugüne kadar 100’den fazla sanırım 120’ye yakın siperlik maske ürettik, bu maskelerinde hepsini dağıttık yarında bir kısım daha dağıtacağız.

112’lere, aile sağlığı merkezlerine, pandemi hastanelerine ve diğer hastanelere dağıtmaya çalışıyoruz.”

“Diğer ilçelerden de çok talep var”

Diğer ilçelerden de talep geliyor özellikle Sopalı, Kartepe bölgesinde ki sağlık bölgelerine de yardım etmeye çalışıyoruz, önceliğimiz İzmit.

Evde idari izin verdiğimiz personel ile de maske üretimini hızlandıracağız.

Bu süreç hepimiz için yeni bir süreç uzmanların yönlendirmesiyle hareket ediyoruz.”dedi.

41 Saat Kocaeli Haber

YORUM YAP