REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

41 Saat Kocaeli Haber | Kocaeli Haberleri | izmit Haber | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 100 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan enflasyon, fahiş fiyatla mücadele, esnaf ve çiftçi için talimat

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan enflasyon, fahiş fiyatla mücadele, esnaf ve çiftçi için talimat
01 Kasım 2022 - 21:54

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan enflasyon, fahiş fiyatla mücadele ve esnafın kredi mağduriyeti konusunda somut adımların atılması konusunda talimat verildiği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan enflasyon, fahiş fiyatla mücadele, esnaf ve çiftçi için talimat

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milletvekilleri ve bakanlarla AK Parti Genel Merkezi’nde kahvaltıda bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeminde fahiş fiyat artışları, esnafların yaşadığı kredi sorunları, çiftçiler ve meclis çalışmaları vardı. Erdoğan, milletvekillerinin illerindeki sorunları dinledi, vekillere ve bakanlara alanlarıyla ilgili talimatlar verdi.

Erdoğan’dan esnafların kredi mağduriyeti giderilsin talimatı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletvekillerine “seçime kadar illerinizdeki eksikleri giderin sorunlara odaklanın” talimatı verdi. Toplantıda seçime yönelik çalışmalar da konuşuldu. Milletvekilleri illerindeki öne çıkan sorunları anlattı. Ortak sorunlardan biri son dönemde özellikle esnafın kredi şikayetlerinin artması oldu. Esnafların kredi konusunda sıkıntı yaşadığı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan bakanlara bu konuda kısa sürede bir çalışma yapılsın talimatı verdi.

“Fahiş fiyatla mücadele konusunda somut adımlar atmak için çalışılsın”
Vekiller, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a vatandaşın son dönemde yaşadığı ekonomik sıkıntıları sıklıkla dile getirdiğini anlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fahiş fiyatla mücadele konusunda neler yapılıyor diye sorduğu ve bu konuya ağırlık verilsin talimatı verdiği öğrenildi. Erdoğan, bakanlara seçime kadar enflasyon ve fahiş fiyatla mücadele konusunda somut adımlar atmak için çalışılsın dedi.

Şikayetlerden biri de çiftçilerin durumuna yönelikti. Toplantıda mazot fiyatları ve çiftçilerin giderleri ile ilgili illerden çok şikayet geldiği de belirtildi. Erdoğan’ın bir talimatı da Tarım ve Orman Bakanı Vakit Kirişci’ye oldu. Kirişci’ye bu konuda yapılan çalışmalar soruldu. Çiftçiye yönelik yeni düzenlemeler yapılsın talimatı verildi.

AK Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletvekillerinden illerdeki çalışmaların yanı sıra Meclis çalışmalarına da etkin katılmalarını istedi. Meclisin kapalı olduğu günlerde ‘illere yoğunlaşılsın’ talimatı verdi. Erdoğan ayrıca, boş polemiklerle değil icraatla öne çıkılsın, dedi. Söylemlere dikkat edilmesi konusunda da partilileri uyardı.

Son dönemde AK Parti’den ayrılıyor mu söylentileriyle gündeme gelen Mehmet Kasım Gülpınar’ın da toplantıya katıldığı öğrenildi. Erdoğan Gülpınar’la da özel olarak konuştu, görüşme yaklaşık 40 dakika sürdü.iha

Kocaeli 41 Saat Haber

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

41saat.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - 41saathaber@gmail.com