REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

41 Saat Kocaeli Haber | Kocaeli Haberleri | izmit Haber | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Yaşlı Çiftin Huzuru İçin İmkanlar Seferber Edildi

Yaşlı Çiftin Huzuru İçin İmkanlar Seferber Edildi
13 views
14 Mart 2021 - 21:29

Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde hastalıkları nedeniyle zor şartlar altında yaşadıkları belirlenen yaşlı çiftin sağlıklı bir ortamda yaşamalarını sağlamak amacıyla Büyükşehir Belesiyesi tüm imkanlarını seferber etti.

Yaşlı Çiftin Huzuru İçin İmkanlar Seferber Edildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yedi yıldan beri yatalak olan Ayşe Yener ve zor şartlar altında eşine bakmaya çalışan İsmail Yener’e yardım için ekiplerini seferber etti.

Yapılan kontroller esnasında Yener çiftinin yaşam standartlarının yeterli olmadığı saptanarak gerekli işlemler yapıldı.

Başlatılan çalışmalar ile yaşlı çiftin evleri temiz ve bakımlı hale getirilirken, günlük yemek ihtiyaçları karşılanmaya ve bakım hizmeti verilmeye başlandı.

Yaşları ve hastalıkları sebebiyle yemek pişirme yetilerini kaybeden Yener çiftine öncelikle “Gönül Kazan” projesi kapsamında Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü ekiplerince günlük iki öğün olacak şekilde evlerine yemek ulaştırılmaya başlandı.

Yemek pişiremeyecek kadar yaşlı ve hasta olan çiftin, bundan sonraki süreçte sağlıklı yiyeceklerle beslenme ihtiyaçlarını karşılamaları sağlanarak yaşam standartları yükseltildi.

Sağlık durumu iyi olmayan İsmail Yener ve yıllardır bakmaya çalıştığı yatalak eşi Ayşe Yener çifti için İl Sağlık Müdürlüğü ile irtibat kurularak sağlık ekipleri tarafından evlerinde tedavi edilmeleri sağlandı.

Çalışmalar kapsamında evin aydınlatma araçları yenilenerek, elektrik arızaları giderildi.

Sobadan kaynaklı is ve dumanla kaplı duvarlar boyanan ev sağlıklı hale getirildi.

Yıllardır hasta vaziyette uygunsuz koşullarda yatan Ayşe teyzenin uygun koşullarda bakılabilmesi için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından elektrikli hasta karyolası verildi.

Yatağa bağımlı olan Ayşe teyze, öz bakımının düzenli olarak yapılabilmesi için “Evde Bakım Hizmeti” kapsamında Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından ziyaret edilmeye başlandı.

Bunun yanı sıra aynı hizmet kapsamında ev temizliği de ekipler tarafından yapılmaya başlandı.

Yener çiftinin yaşam koşullarının iyileştirilmesi adına ayrıca kendilerine aynî yardımda bulunuldu.

41 Saat Kocaeli Haber

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

41saat.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - 41saathaber@gmail.com